A hallás működése
A hallásvesztés gyakran olyan könnyen kezelhető dolog következménye, mint például a fülzsír lerakódása a hallójáratban. Lehet azonban örökletes betegség, vagy visszavezethető erős, vagy állandó zajokkal szembeni fokozott kitettségre, bizonyos betegségekre, de akár számos gyógyszer mellékhatásaként, vagy az öregedésnek köszönhetően.
A hallás működése egy lenyűgöző és összetett rendszer, amelynek megvédése hozzáértő szűrést és kivizsgálást igényel, hogy Ön életkorától függetlenül, teljes mértékben élvezhesse azt.
Egyszerű szavakkal leírva, a fül hangokat fog be, melyeket elektromos jelekké alakít át, és idegrostokon keresztül szállítja őket az agyba, ahova megérkezve a jelek értelmet nyernek.
A fülnek három különböző része van, amelyek lehetővé teszik a hallást:
-
Külső fül +
Amit általánosan a fülnek nevezünk, az valójában csak annak egy része, a fülkagyló. Ez segít megállapítani a beérkező hang irányát, és bevezeti a hangot a külső hallójáratba. -
Középfül +
A hang ezután tovább halad a középfülben található vékony membránra, a dobhártyára, amely a hangokat rezgéssé alakítja. Ez a rezgés hozza mozgásba az emberi test három legkisebb csontját (a kalapácsot, az üllőt, és a kengyelt), melyeknek irányított mozgása vezeti a belső fülbe a világ hangjainak széles skáláját. -
Belső fül +
Mindkét fülben található egy apró, folyadékkal teli szerv, a csiga, amely több, mint 20 000 szőrsejtet tartalmaz. Ezek a szőrsejtek felelősek a folyadékrezgés elektromos impulzusokká alakításáért. Az elektromos impulzusok a hallóidegen keresztül haladnak az agyba, ahol a hang értelmezése történik.
- 1